Günün Sözü :  Siteme Hoşgeldiniz. Kemal.gilaniler.org Sitesi Kişisel Bir Sitedir.    
ÖZEL BLOK
MENU

Kapat Resim Gallerisi 2009

Kapat Spor Albumu

Kapat Video gb

Kapat Volleybol Serüvenim

ARCHİVİO

Kapat Album Beachvolley

Kapat Archivio 2008-2009

Kapat Archivio Volley Bellinzona

Kapat Archivio Volley Camorino

Kapat Archivio Volley Giubiasco

Kapat Archvio Mini Volley Giubiasco

Kapat Genel Archivio

Kapat Risultati

Kapat Video gb

Kapat İsviçre Basini

TAKVİM
GAZETE
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
Katılımcı
( Hiçkimse )

Snif !!!
SAYAÇ

   Ziyaretçi

   şu An Bağlı

SOYAĞACIMIZ
Mehmet Demirci.jpg
İNFO
Volleybol Serüvenim - Voleybol

Voleybol serüvenim

Gümüşhanenın şiran ilçesine bağlı yemyeşil bir köyde, ortahalli bir ailenin 9 uncu ve son çocuğu olarak dünyaya gözümü açtım. İlk okulu köy odalarında okuyarak bitirdim. Dağı taşı altın dedikleri şehirde gençliğim gündüzleri calışarak geceleride okuyarak davam eden meşakatalı gençlik yıllarımda 1981 de askere gitmemle yeni bir döneminde başlangıcı oldu .1972 de başlayan çirakliğim gerek meslek edınmem, gerekse çeşitli spor dallarına ilgi duymam, ve uğraşmam özelikle voleybolla tanışmamda dönüm noktasi oldu Önceleri futbol tutkusu, sonra karete- judo tutkusu, ve masa tenis, ile davam den etkinlik sonucunda voleybola karar kıldım.Çalıştığım iş yerine yıldız teknikten gelen dört muhendisin istekli ve profesyonel voleybol oynamalari benim bu spora sempati duymama ve oynama sebep oldu. İstanbul yıldız teknikte fabrikaya yazin sıtajer olarak gelen gençlerınde aynı doğrultuda olması bana haz veriyordu büyük hayranlık düydüğüm bu spor sevdasi böylece bu serüveninde başlangıcı oldu.


1982 De gitiğim kahraman ilçe jandarma karakolunda kurduğum voleybol takimi bir iki turnavadan sonra benim ilçeden ayrilmam ve köy karakoluna gitmemle bitti. Turnavalar kahraman polis takımı, kahraman lisesi, ve kahraman belediyesi, kahraman meslek lisesinden oluşan bir turnavaydı.
1985 de yurt dışına çıktım burda on beş sene amator voleybol oynamanin sonunda edındığım çevrenın önerisi üzerine 2 ci lik erkek takımına geçtim. Beş sene takımda oynadım gösterdiğim üstün çaba sonucu profesyonel alana geçtim 4 senelik Bellinzona A liği takimini çalıştırmamla başlayan serüvenim gelinen noktada artık alanın dar gelmesi sonucunda Yeni kurulan bir culube geçtim. 3 senelik gençlik çalışmamizdan üç sene gibi bir zaman zarfında B liğine çıktık. Şimdi B liği birinci takimimiz( ulusal), 2 ci lig , 3 cu lig bayan, ve 2 ci lıg erkek takımı, ayrıca altı mini takımımız var bu takımlar bölgeseldır.Ayrıca isviçre gençlik yarışmalarında U 21, 18, 16. 14 olmak üzere 165 gencnin toplandığı bir culube döndük İsviçre milli takimina üç genç verdik. Kanton milli takimina 5 genç verdik. İsviçre voleybol federasiyonu şu anda gözleri clubumuzun üstündedir.


Clubumuzun temel politikasi alt yapi çalışmalarına öncelik vermekdir. Bu çalışmaların sonucunda`dirki elemanlarimizin yaş ortalamasi 16 dir. Gençlerin beden eğitimi ve kötü alışkanlıklar`dan uzak tutmak, ve Profesyonel kadrolar çıkarmaktir. Nitekim 2005 -2006 sezonunda İsvicre gençlik kupasında gençlerde U 21, U 18 ,U 16 ( yaş) birinci takım olarak turnuvalara katılmaya hak kazandık. Bu sene ise ayni noktadayiz yakinda mart, nisan ayi içinde turnavalar baslayacak yine turnavalara katildik. Ayrica plaj voleybolunda dunya dördüncüsü olmuş iki elemanimiz vardir. İlgi duyan www.volleygiubiasco.ch sitemizi ziyaret edebilir.


Türkiyeli gençleri Avrupa sahalarinda görmek istiyorum. Bu konuda katkı sunmak için çesitli culuplerle tanışma isteğimi ilettim özelikle alt yapıda gençlere yönelik ancak şu ana kadar olumlu bir sonuc alamadim. Eczaci başı voleybol okulu yetkililerinden olumlu bir cavap alabildim bu yazin diyalog kurma şanşimiz olacaktır.
Tüm türkiyedeki culuplere açik alduğumuzu ve elaman transfer etmeden tutunda, bilgi birikilerimizin oralarda hayat bulmasina kadar.
Bu konuda beraber çaliştığım arkadaş gurubumla türkiyede bize şans verirlerse özelikle alt yapi için iki veya üc sene zarfında Türkiyeyi avrupa kupalarinda birinci sıralara taşırız Voleybol oyniyacak gençlere tavsiyem bu spora büyük bir tutku, bir aşkla bağımlı olmalidirlar. Displilinli, alcak gönüllü, ve kollektif çalışmayi temel prensip edinmelidirler. Sahada sakin piskolojikmen güçlü, ve hücüm ruhu ile dolu olmalıdırlar. Hata yaktipklarinda kendini kontrol eden takımın ve kendisinin moralini bozmiyacak tutum ve davranışlarda olmak gerekır.
Enerjik biri olmalidir. Bunlarin dışında fiziki durumu, kondisiyonu ve teknik durumu bu bileşkenlerden oluşan bir eleman olmak zorundadir. Çok sabırlı olmalı can sıkıcı antıramanlarda büyük bir zefkle yapma azmi olmiyenlerin zaten yola davamı düşünülemez.
Kemal
10 mart 2007
Bellinzona. ch.

Kurulum Tarihi : 27/12/2009 @ 21:56
Son Güncelleme : 28/04/2022 @ 19:52
Kategori : Volleybol Serüvenim
Sayfa Oku 2064 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır


react.gifBu Makaleye Verilen Cevaplar


Hiç Yorum Yok.
Yorum Yazın!GBvolley festa 3

ÜYE GİRİŞİ

Tekrar Giriş Yap
---

Kullanıcı Adı:

Gizli Kodunuz (Şifrenizdir - Kimliğinizle Bağlantılı- Unutmayınız)


 Üye Sayısı 8 üye


Bağlı Kullanıcılar

( Hiçkimse )
ANKET
come trovate il nostro sito
 
ottimo
buono
discreto
sufficiente
Sonuçlar
GÜNCEL HABER

LİNKS

Federasion Internationale

de Volleyball

LFivb.gif
http://www.fivb.com/

Berezilya Voleybol Federasyonu

logo_cbv.jpg

http://www.cbv.com.br

Türkiye volleybol Federasyonu

voleybol_r1_c2.jpg

https://tvf.org.tr/
RSS HABER
^ Top ^